O nas

 

Kolor Kolektyw maluje światłem. Tworzymy interaktywne instalacje mappingowe, oprawy wizualne/multimedialne wydarzeń artystycznych i eventów; prowadzimy warsztaty kreatywne z zakresu nowych technologii.  Naszym natchnieniem są kolory, przestrzeń i najnowsze technologie. Kolektyw tworzą ludzie zawodowo związani z malarstwem, grafiką komputerową, produkcją obrazu, muzyką elektroniczną i nowymi mediami. Zapewniamy własny sprzęt i rozwiązania technologiczne.

Kreacja multimedialna: fascynacja różnymi dziedzinami sztuki pchnęła nas do współdziałania w nowej, ulotnej formie. Kolorujemy projekcjami zastane przestrzenie wprowadzając światło, życie i ruch tam, gdzie na co dzień ich nie ma. Grafiki i animacje dopasowujemy do istniejących obiektów (jak budynki, drzewa) lub do tworzonych w naszej pracowni kształtów 3D. Po zakończeniu działania wyprodukowane obiekty mogą przez długi czas służyć jako instalacje ozdabiające przestrzeń.  Formie wizualnej towarzyszą dźwięki. Inspirują nas natura i kultura technologiczna. Działaniami Kolektywu staramy się harmonizować te pozornie przeciwstawne sfery.

Liveact + interaktywność: wśród twórców multimedialnych wyróżnia nas realizacja animacji w czasie rzeczywistym, co dla odbiorcy tworzy ciekawą  perspektywę. Zapraszamy także gości wydarzeń z naszym udziałem do wspólnej, interaktywnej kreacji artystycznej. Idea integracji społecznej przez sztukę jest nam szczególnie bliska.

Edukacja: warsztaty Kolor Kolektyw pozwalają młodym ludziom dotknąć sfery kreacji we współczesnej formie. Technologie, których używamy w większości powstały po 2010r. Nie powtarzamy tego, co już było. Ideą Kolektywu jest pokazywanie pokoleniu XXIw możliwości selektywnego i twórczego korzystania z nowych technologii. Przekazując wiedzę kładziemy mocne fundamenty: zaczynamy od omówienia zagadnień od strony fizyki, uczymy pracy projektowej, działania w grupie i publicznej prezentacji swych dokonań. Odkrywamy w młodych ludziach ich ukryte talenty i pomagamy im uwierzyć w siebie. Zawsze robimy coś super-ciekawego i widowiskowego – dlatego uczestnicy uwielbiają nasze zajęcia!